Anunț de angajare: Guest Office – Coordonator/oare cazare, alimentare, transport

Căutăm un tânăr/ă/x talent/ă organizatoric pentru Festivalul MOLDOX care să se alăture echipei noastre în calitate de Guest Manager. Candidatul/a de succes va fi responsabil/ă de coordonarea și gestionarea prezenței și logisticii invitaților, echipei și a participanților la ateliere.

Cerințe:

  • Capacitatea de a comunica fluent scris și oral în limba engleză și română
  • Abilități solide de organizare și atenție la detalii
  • Excelente abilități de comunicare și interpersonale
  • Experiență în gestionarea evenimentelor
  • Pasiune pentru cinema
  • Flexibilitate și adaptabilitate vizavi de priorități schimbătoare
  • Diplomație și profesionalism în toate interacțiunile

Responsabilități:

  • Identificarea locurilor de cazare din Cahul;
  • Comunicarea cu hotelurile și localurile pentru alimentare implicate, înainte de Festival, în timpul acestuia și după;
  • Realizarea listei persoanelor pentru cazare, alimentare și transport împreună cu asistenta de proiect;
  • Trimiterea mesajelor de bun venit invitaților, de asemenea ghidarea acestora prin oraș împreună cu echipa de voluntari;
  • Comunicarea cu invitați internaționali și stabilirea perioadei de venire în Moldova
  • Oferirea suportului informațional pe transport a invitaților internaționali
  • Pregătirea materialelor de promovare (festival kits) pentru invitați și înmânarea acestora
  • Planificarea meniului din timp și monitorizarea deservirii la timp a mancarii pe parcursul proiectului și a numărului de porții pe zi
  • Realizarea traseului de puncte și organizarea excursiei prin regiunile Cahulului pentru invitați și comunicarea cu invitații despre acesta.
  • Rezolvarea problemelor de cazare, mâncare în timpul festivalului împreună cu directoarea executivă

Dacă îndeplinești cerințele și ești interesat/a să faci parte din echipa noastră, te rugăm să trimiți CV-ul tău împreună cu o scurtă scrisoare de intenție la adresa de email: moldoxfestival@gmail.com, până la data de 10 mai.